"Emme vain tehneet maaleja" – tasapeli Maarianhaminassa jätti Interille hampaankoloon
IFK Mariehamn ja FC Inter tasasivat pisteet lauantaina maalein 2-2. Inter nousi kahdesti takaa tasoihin, mutta piste ei silti täysin tyydyttänyt.
Interin puolustaja Bart Straalman näki ottelun lähteneen huonosti liikkeelle turkulaisten kannalta.
- Emme aloittaneet tarpeeksi hyvin. Hieman huolimattomia syöttöjä, emmekä olleet tarpeeksi hyviä kakkospalloissa. He tekivät myös maalin sen takia. Mutta sen jälkeen mielestäni ansaitsimme enemmän, emme vain tehneet tarpeeksi maaleja.
- Aina kun teimme maalin, halusimme tehdä lisää. Emme kuitenkaan siinä onnistuneet, Straalman harmitteli.
Straalman itse kuitenkin maalinteossa onnistui. 1-1-osuma oli topparille ensimmäinen maali Veikkausliigassa.
- Se oli tärkeä maali ja oli hienoa tehdä ensimmäinen maali, mutta nyt olen vielä hiukan pettynyt tulokseen. Ehkä se huomenna maistuu jo paremmalle, Straalman mietti.