AC Oulu FC Haka FC Honka FC Inter FC Lahti HIFK HJK IFK Mariehamn Ilves KuPS SJK VPS
vko.48 // 3.12.2021

SJK:n Gómez tyytyväinen seuran pelaajiston rakentumiseen

SJK:n Gómez tyytyväinen seuran pelaajiston rakentumiseen

SJK palaa harjoituksiin puolentoista viikon päästä. (Kuva: Juha Tamminen)

SJK julkaisi torstaina maalivahti Tuomas Pöyhösen sopimuksen.

Päävalmentaja Joaquín Gómez on tyytyväinen seuran pelaajiston rakentumiseen.

– Tuomas täydentää maalivahtiosastomme. Hän on erittäin kilpailukykyinen nuori maalivahti, joka pakottaa kokeneempia maalivahteja työskentelemään entistä ankarammin. Samalla hän tuo kokemusta ja vahvistusta Akatemian Ykkösessä pelaavaan joukkueeseen. Tuomas on tuore pelaaja joka on hyvällä polulla urallaan: hänellä on oivallinen jalkapallokoulutus ja hän sai juuri viime kaudella vastuuta ja auttoi joukkuettaan nousemaan Veikkausliigaan, Gómez luonnehtii SJK:n verkkosivuilla.

SJK:n edustusjoukkue palaa harjoituksiin 13. joulukuuta. Ensimmäinen virallinen harjoitusottelu järjestetään lauantaina 8. tammikuuta.

Lisää uutisia