FC Honka FC Inter FC Lahti HIFK HJK IFK Mariehamn Ilves KPV KuPS RoPS SJK VPS
vko.10 // 13.3.2019

KuPS:n vapaaehtoistyöntekijät valmiina kauden alkuun

KuPS:n vapaaehtoistyöntekijät valmiina kauden alkuun

Kuopion Palloseuran Veikkausliigakausi 2019 alkaa huhtikuun kolmantena päivänä Savon Sanomat Areenalla. Sarja-avaus lähestyy nopeaa vauhtia ja seuran vapaaehtoistyöntekijöiden joukko KuPS IV kokoontui alkavan liigakauden aloitustilaisuuteen.

Savon Sanomat Areenan tiloihin kokoontui laaja joukko ahkeria uurastajia suunnittelemaan uuden liigakauden toimintaa.

Tiistai-illan tilaisuudessa käytiin läpi alkavaan Veikkausliigakauteen liittyviä uusia asioita ja varmistettiin nykyisten toimintamallien toimivuus, jotta kaikki olisi varmasti valmista uuden liigakauden ensimmäisessä kotiottelussa Rovaniemen Palloseuraa vastaan.

Tilaisuus sujui positiivisen yhteishengen vallitessa. Myös uudet innokkaat tekijät ovat lämpimästi tervetulleita mukaan KuPS:n hyvähenkiseen toimintaan, yhteyttä voi ottaa seuran toimistoon.

Lisää uutisia