FC Haka FC Honka FC Inter FC Lahti HIFK HJK IFK Mariehamn Ilves KuPS RoPS SJK TPS
vko.29 // 22.7.2019

KPV-lupaus matkaa Serie A -seuran testileirille

KPV-lupaus matkaa Serie A -seuran testileirille

Noa Lehtonen suuntaa Italiaan.

KPV:n Noa Lehtonen on kutsuttu Italian Serie A:ssa pelaavan SPAL:n testiin heinä- elokuun vaihteessa.

Topparina ja keskikentän keskustassa pelaava Lehtonen osallistuu testin aikana muun muassa SPAL:n U17-joukkueen harjoituksiin ja harjoitusotteluihin sekä kauteen valmistavalle leirille, joka järjestetään Modenassa.

Lehtonen on KPV:n oma kasvatti ja edustusjoukkueen sopimuspelaaja. Tällä kaudella 15-vuotias Lehtonen on pelannut KPV Akatemiassa sekä seuran B-junioreissa ja lisäksi Lehtonen on debytoinut Suomen U16-maajoukkueessa.


KPV-KuPS Kokkolan Keskuskentällä sunnuntaina 28.7. kello 17. Ottelua voi seurata suorana lähetyksenä Ruudussa.

Lisää uutisia