FC Honka FC Inter FC Lahti HIFK HJK IFK Mariehamn Ilves KPV KuPS RoPS SJK VPS
vko.31 // 8.8.2014

Vaasan Palloseura sai neljä uutta kunniajäsentä

Vaasan Palloseura sai neljä uutta kunniajäsentä

Vaasan palloseura Ry piti ylimääräisen yhdistyksen kokouksen elokuun alussa, jossa kutsuttiin neljä uutta kunniajäsentä. VPS täyttää kuluvana vuonna 90 vuotta, ja kunniajäseniä nimetään perinteisesti seuran juhlavuosina. Tänä vuonna Vaasan Palloseuran kunniajäseniksi kutsutaan Raimo Hudd, Jouko Jokinen, Rolf Lindholm, Raimo Olli.

- Kaikilla kunniajäseniksi kutsutuilla on takanaan pitkä pelaajaura Vaasan Palloseurassa. Lisäksi he ovat toimineet pelaajauransa jälkeen seuran hyväksi monissa eri tehtävissä. Nyt nimetyt kunniajäsenet toimivat hyvänä esimerkkeinä siitä, että pelaajaurankin jälkeen seuran hyväksi voi tehdä arvokasta työtä, VPS Ry:n puheenjohtaja Kalle Mattila sanoo Vepsun verkkosivuilla.

vko.24 // 17.6.2019
Lisää uutisia