Mikko Innanen jäi kaipaamaan maalitilanteita.
17.8.2009 8:21:00
Pistekin tyydytti lopulta Hakaa
Haka ei onnistunut katkaisemaan voitotonta putkeaan sunnuntaina RoPSin vieraana, mutta piste 0-0-tuloksella oli lopulta valkeakoskelaisia tyydyttävä saavutus.
Haka-luotsi Olli Huttunen oli ottelun jälkeen mietteliäs.
- Meillä oli otteluun vaikeat lähtökohdat. Viisi voitotonta peliä takana, ja paha kotijoukkue RoPS vastassa, sekä lisäksi useita runkomiehiä sivussa. Nollan pitäminen täällä oli hyvä suoritus ja pisteeseen täytyy olla tyytyväinen, Hakan luotsi Olli Huttunen kertoi rauhalliseen tyyliinsä.
- Odotin RoPSin olevan kotona vahva. Pelitapahtumien valossa tämä on jopa tyydyttävä lopputulos. Kärki karkaa kohta, jos voittoja ei ala tulla. Huttunen kertoi ja lisäsi joukkueen tekevän pelaajahankintoja elokuun aikana.
- Ainakin kärkimies on ostoslistalla.
Hakan Mikko Innanen manaili joukkueensa peliä.
- Eihän meillä oikeasti ollut kuin yksi maalipaikka, lopun vapari. RoPSilla oli varmaan kaksikymmentä laukausta meidän muutamaa hullua vastaan. Kuusi peliä ilman voittoa ja silti meillä on vielä saumat vaikka mestaruuteen. Onneksi muut pelaavat meidän pussiimme.
Katso ottelun huippuhetket Iltalehden Netti-tv:stä.